| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.12.2017

Розенборг во Скопје дојде да победи

„Мала е разликата меѓу двете екипи, но ние сакаме со победа да ја завршиме сезоната“ истакна на пресот Кјаре Ингебригтсен, тренерот на Розенборг


Експедицијата на Розенборг дојде во Скопје по победа. Тоа не го криеше и нивниот тренер Кјаре Ингебригтсен, кој на вечерашниот прес истакна...
Да ја завршиме сезоната со стил и да победиме на овој натпревар. Да се добијат бодови и да се добијат евро поени за следната сезона. Мала е расликата во квалитет меѓу двете екипи но добро е да се победи“ истакна меѓу другото тренерот на Розенборг.Датум: 06.12.2017, 18:56
Статијата е прочитана 323 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense