| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.07.2017

Копенхаген во Скопје без Фалк, Анкерсен и Хогли

Данците имаат тројца повредени играчи и денеска во Скопје ќе пристигна без нив

Расмус Фалк, Петер Анкерсен и Том Хогли се тројцата фудбалери кои оттпандаа од конечниот список на екипата на Копенхаген која денеска пристигнува во Скопје, а утре ќе му се спротивстави на нашиот шампион Вардар во рамките од третото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Како што е добро познато, по промените во распоредот, овие два тима наместо првиот меч да го играат во Копенхаген, беше одлучено истиот да се игра во Скопје, па данците не успеаа да ги опорават овие тројца навреме за „пеколот“ кој ги очекува утре на Арената Филип Втори.


 Датум: 24.07.2017, 10:59
Статијата е прочитана 1269 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense