| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.08.2017

„Академците“ ремизираа со Анортозис

2:2 против силниот кипарски противник


Екипата на Академија Пандев одигра 2:2 против кипарски Анортозис во пријателски меч во Симитли, Бугарија. На полувреме Кипраните водеа со 1:0, а во второто полувреме и со 2:0 но струмичкиот клуб со головите на Чешмеџиев и Бовен спасија 2:2. Да додадеме и дека Чешмеџиев во 72 минута заработил црвен картон.
За Академија Пандев играа: Вујанац, Марков, Атанаскоски, Чешмеџиев, Димов, Иванов, Стоилов, Атанасов, Пандев, Дориев и Балдовалиев. Играа уште: Петриќ, Бовен, Вареловски.

 Датум: 01.08.2017, 12:19
Статијата е прочитана 1225 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense