| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.05.2017

Ова е теренот на стадионот во Прилеп!


Шокантни фотографии ни дојдоа од Прилеп, од теренот на стадионот „Гоце Делчев“.

И една обична селска ливада има подобара трева од тој на стадионот под „Маркови Кули“. Можеби затоа Победа, онаа „новата“, игра на стадиончето на Могила а не на „Гоце Делчев“. Некогаш на овој терен играше Перуџа, а сега не личи на ништо. Шокантно...
Датум: 16.05.2017, 11:26
Статијата е прочитана 8273 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense