| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.01.2018

Шкендија и „Пандев“ стартуваат први

Утре со почеток од 13:00 односно 12:00 часот, двата тима ќе ги започнат зимските годинешни подготовки

Паузата во домашниот шампионат утре изутрина и официјално ќе заврши. Први почнуваат со тренинзи екипите на Шкендија односно Академија Пандев. Струмичани ја одредија прозивката за 12:00, додека пак во Тетово, фудбалерите во клубските простории ќе треба да се појават час подоцна.
Двата тима се во самиот врв на табелата, имаат многу што да покажат и на пролет, па затоа не сакаат да чекаат ниту ден повеќе за да се подготват што подобро.Датум: 02.01.2018, 15:12
Статијата е прочитана 1435 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense