| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.07.2017

Хаметер и суди на Шкендија, Ирецот Хантер на Работнички


Австриецот ќе ја дели правдата во Струмица на мечот Шкендија - Хелсинки, додека Арнолд Хантер ќе суди на дуелот Работнички - Динамо Минск

Маркус Хаматер (37) од Австрија е делегиран за главен судија на натпреварот од 2. квалификациско коло во ЛЕ меѓу Шкендија и Хелсинки кој ќе се игра во Струмица. Тој е познат на нашата јавност зошто пред две години судеше на средбата Работнички - Флора Талин кој нашиот тим го доби со 2:0. Значи ни оди со Хаметер.
Арнолд Хантер (37) од Северна Ирска пак ќе суди на мечот Рбаотнички - Динамо Минск. И тој има судено на наши екипи, имено тој ја делеше правдата на средбата Хоризонт Т -Хајдук која заврши 1:1. И има има судено на нашата У-19 селекција пред две години кога го победивме Лихтенштајн со 5:1.Датум: 10.07.2017, 11:14
Статијата е прочитана 1080 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense