| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.09.2017

Гама Станковски е нов тренер на Работнички

Горан Станковски - Гама е наследникот на Виктор Треневски

Работнички доби нов тренер, неговото име е Горан Станковски - Гама, некогашен фудбалер на „романтичарите“ и бивш репрезентативец. Тој  до сега беше вработен во младинската школа на Работнички, но сега добива прекоманда во првиот тим.

 Датум: 25.09.2017, 18:57
Статијата е прочитана 3423 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense