| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.02.2017

Новиот играч на Работнички му дал „голчиште“ на Интер (ВИДЕО)

Иван Вуковиќ го постигнал еден од најубавите голови против италијанскиот тим

Иван Вуковиќ, новиот играч на Работнички е можеби непознат кај нас. Но затоа, пак, навивачите на Хајдук го паметат по спектакуларниот погодок кој што овој фудбалер го има постигнато во дуелот против милански Интер и тоа на „Сан Сиро“ во 2012 година во рамките од Лигата на Европа.

Погледнете го голот на Вуковиќ против Интер:

 Датум: 14.02.2017, 19:03
Статијата е прочитана 3907 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense