| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.02.2017

И Хајдук го победи шампионот

Со голот на Оханза во 72. минута, инаку несудениот вардарец, „билите“ славеа над „црвено - црните“ со 1:0

Нов, трет пораз во четвртиот пријателски меч за Вардар во Анталија. Денеска од нашиот шампион подобар беше и Хајдук, кој со голот на Оханза во 72. минута, успеа да победи со 1:0. Инаку токму Оханза се споменуваше како засилување во редовите на нашиот првак.
Да кажеме дека во првиот дел Вардар беше сосема солиден, во 33. минута преку Хамбарѕумјан постигна и гол но поради наводен офсајд беше поништен.

 Датум: 03.02.2017, 15:13
Статијата е прочитана 1822 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense