| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.09.2017

Спировски со деби-гол за Ференцварош

Стефан Спировски го постигна првиот гол за унгарскиот гигант Ференцварош помагајќи при 2:0 победата на тимот против Диосѓер

Играчот од средниот ред, кој во текот на летниот преоден рок замина од тимот на Вардар за да игра за 29-кратниот унгарски шампион, ги одигра сите 90 минути од мечот. Откако Варга им донесе водство од 1:0 во 62-та минута од мечот, Спировски во 71. минута го запечати триумфот. Со оваа победа, Ференцварош е на само еден поен од лидерот Видеотон, кој има меч помалку.Датум: 23.09.2017, 19:42
Статијата е прочитана 1064 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense