| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.02.2018

Т – Мобиле и официјално спонзор на Беласица

Она што Македонски Спорт го најави уште пред повеќе од еден месец, конечно се остварува

Една од најголемите компании во нашата земја, Т – Мобиле и официјално стана спонзор на струмичкиот второлигаш Беласица. Она што Македонски Спорт го најави уште пред повеќе од еден месец, сега преку официјалниот сајт на ФК Беласица доби и официјална потврда. Клубот објави дека компанијата и клубот тесно ќе соработуваат во иднина, а логото на македонскиот телеком веќе се наоѓа како реклама на стадионот Младост, како и на опремата на ФК БеласицаДатум: 27.02.2018, 14:53
Статијата е прочитана 1514 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense