| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.06.2017

Димитриевски на пат кон Луго?

Репрезентативниот голман пред заминување од Гимнастик Тарагона

Со оглед дека во последните неколку месеци не доби соодветна минутажа во дресот на Гимнастик Тарагона, Столе Димитриевски е на добар пат да замине од овој клуб. За него веќе имаше интерес од грчкиот тим Ксанти, кој што беше да го гледа на натпреварот со Турција од пријателски карактер.
Меѓутоа најновите информации кажуваат дека големи се шансите да остане во Шпанија, и да го облече дресот на шпанскиот второлигаш Луго. Овој тим е во потрага по голман, а изборот паднал токму на Димитриевски.

 Датум: 27.06.2017, 19:29
Статијата е прочитана 3268 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense