| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.08.2017

Македонија падна едно место на ФИФА листата

За месец август нашата фудбалска репрезентација се наоѓа на 135 место на ранг листата

Македонија е на 135 место на ФИФА листата за месец август која беше објавена утринава. Тоа значи дека нашата најдобра фудбалска репрезентација доживеа пад од едно место, имено за месец јули бевме на 134 место. Следното рангирање ќе биде на 14 септември.Датум: 10.08.2017, 11:31
Статијата е прочитана 418 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense