| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.03.2017

Штерјовски: Почувствувавме дека Вардар е во играчка криза

Прилепчани ги искористија своите шанси во вториот дел и со двата гола на Цветаноски го шокираа актуелниот шампион

Штерјовски: Почувствувавме дека Вардар е во играчка криза
Во првото полувреме беше израмнет натпреварот. Вардар стигна до водство со шансата која ја создаде пред нашиот гол, грешката во нашата одбрана. Во втриот дел одигравме далеку подобро, со сите измени успеавме да ја промениме играта видовме дека Вардар е во криза и паѓа во играта, во ритамот. Тоа го искористивме дадовме два гола и дојдовме до победа.

Седлоски: Фудбалот се игра за голови
По 0:1 за нас, имавме многу шанси да дадеме втор и трет гол, во што не успеавме, а противниккот не казни. Фудбалот се игра за голови, тие носат победи, а тоа на прилепчани овојпат повеќе им успеа.

 

 


 Датум: 05.03.2017, 16:32
Статијата е прочитана 2371 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense