| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.05.2017

Шкупи - Новаци ќе се игра на 4 и 7 јуни, веројатно во Штип

И оваа година баражот за пополнување на Првата лига ќе се игра во два меча

Шкупи - Новаци, баражот за пополнување на Првата лига, и оваа година ќе се игра во два меча. Како што дознаваме, термнините се 4 јуни (недела) и 7 јуни (среда). Како домаќин на овие две средби се наметнува стадионот во Штип. Инаку интересно е тоа што Тетекс најверојатно, без бараж меч, ќе остане во Втората лига.Датум: 29.05.2017, 13:11
Статијата е прочитана 4080 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense