| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.12.2017

Реми и пораз против Кипар

Македонските младински селекции со само една победа се враќаат од Кипар.

Заврши престојот на македонските младински селекции до 14. односно 16. годишна возраст на Кипар. Нашите млади фудбалери одиграа четири натпревари, а успеаа да победат само еднаш. На вторите пријателски средби, одиграни вчера, Македонија У-14 загуби со 3:1, додека У 16 одигра 1:1. На првите две средби У16 победи со 4:3, а помладите колеги загубија со  минимални 1:0.


 Датум: 15.12.2017, 14:52
Статијата е прочитана 986 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense