| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.01.2018

Сега Адеми е првиот капитен на Динамо

По заминувањето на Антолиќ во Легија, нашиот репрезентативец е главен во редовите на хрватскиот гигант

Аријан Адеми си го врати статусот во Динамо кој го имаше до септември 2015 година кога се случи она што не сакаме ниту да го споменуваме. Имено во последните неколку месеци тој заедно со Домагој Антолиќ беа капитени на „модрите“, но сега откако Антолиќ направи трансфер во Легија, нашиот репрезентативец е главен во тимот. Негови заменици во однос на капитенската лента се Судани и Сигали.Датум: 06.01.2018, 12:13
Статијата е прочитана 836 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense