| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.01.2016

Шкендија го официјализираше младиот Садриу

Леард Садриу, стопер од Косово е новата аквизиција на есенскиот првак


Дојде пред десет денови во Шкендија, потпиша тригодишен договор но, тетовци синоќа и го претставија на јавноста Леард Садриу, 16 годишно момче кое важи за голем талент. Игра стопер и од него тренерот Ќатип Османи е презадоволен.
„Тука во Шкендија конкуренцијата е голема, но, се надевам дека ќе ја оправдам довербата“ рече Садриу.Датум: 25.01.2018, 10:49
Статијата е прочитана 608 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense