| контакт | маркетинг
16.03.2018
Новиот тренер на Чаирчани, Зекирија Рамадан верува во потенцијалот и квалитетот на тимот кој го превзема
16.03.2018
Александар Ставрев пак ќе ја дели правдата на дуелот меѓу Шкендија и Силекс
16.03.2018
Двата фаворити единствено ќе одиграат на сопствените стадиони. Се останато ќе биде некаде под „кирија“
15.03.2018
Со неколку новитети, селекторот на младата репрезентација ќе напаѓа на мартовските квалификациски натпревари
15.03.2018
Некогашниот потпретседател на ФФМ е казнет поради тоа што ги нападнал судиите после натпреварот со Силекс
15.03.2018
Македонија е 75. светска селекција во моментов, а пласманот може да се подобри со двата натпревари кон крајот на месецов
14.0.2018
*„Посакувавме подобар реузултат но Ренова воопшто не е наивен противник“ вели капитенот на Шкендија по првите 90. минути од 1/2 финалето во Купот
14.03.2018

*„Во тврд меч со многу борба и дисциплина од двете страни, ние успеавме на гости да дојдеме до резултат кој е отворен за реваншот“ вели стратегот на Ренова
14.03.2018

Под Шара Ренова дојде до водство кое беше анулирано уште во првиот дел преку Емини. Под Тумбе Кафе, пак, Атанасов донесе предност на „академците“, а во вториот дел Маневски и Илијовски направија пресврт
14.03.2018
Денеска се играат првите мечеви од полуфиналето во Купот на Македонија. Шкендија - Ренова во Тетово и Пелистер - А. Пандев во Битола
14.03.2018
Чаирчани само дуелот со Скопје ќе го играат во Тетово. Дербито на истокот и дефинитивно се игра во сабота во Штип
13.03.2018
Познато име на клупата на чаирскиот прволигаш
13.03.2018
Тихомир Костадинов предмалку со неговиот тим се пласираше во полуфиналето од купот на Словачка откако триумфираше на гостувањето кај Попрад со 0:2.
13.03.2018
Домжале го врати чекор назад од титулата првакот на Словенија, а Ибраими учевствуваше во победата на својот тим на „Људски врт“
13.03.2018
Лисичани триумфираа на заостанатиот натпревар во Кичево против Зајази со високи и убедливи 0:3.
НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense