| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.06.2017

Атанасов повторно им пресуди на Бугарите

Македонската репрезентација до 18. години предмалку труиумфираше со 3:2, над Бугарија во  вториот од двата планирани тест меча кои се одиграа во Скопје.

Нашите репрезентативци одиграа квалитетен меч во кој на периоди доминираа, но на моменти играа и подредена улога
Стартот на мечот го одбележа нашето рно водство. По дваесетина минути поведовме со 2:0, со головите на Богдановски и Миовски. И наместо рутиснки да триумфираме дозволивме до крајот на полувремето со двата гола на Кабов бугарите комплетно да се вратат во игра. Сепак, во вториот дел повторно дојдовме до водство преку голот на Јани Атанасов, кој донесе триумф и на првиот меч. Имавме уште неколку шанси, како онаа на Елиф Елмас, но имаа и бугарите преку Тилев кој погоди греда.Датум: 11.05.2017, 13:01
Статијата е прочитана 4821 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense