| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.03.2018

Мечкаровски ќе им суди на Вардар и Силекс

Димитар Мечкаровски од Скопје е делегиран за главен судија на дребито од 22. коло

Одредени се судиите кои ќе ја делат правдата на петте натпревари од 22. коло. Дербито меѓу Вардар и Силекс ќе го суди Димитар Мечкаровски од Скопје. Додека скопското дерби меѓу Шкупи и Работнички ќе го суди Марјан Ецкоски од Охрид.


ДЕЛЕГИРАНИ СУДИИ
ШКЕНДИЈА - ПОБЕДА (ЈОВАН КАЧЕВСКИ - СТРУГА)
ВАРДАР - СИЛЕКС (ДИМИТАР МЕЧКАРОВСКИ - СКОПЈЕ)
ШКУПИ - РАБОТНИЧКИ (МАРЈАН ЕЦКОСКИ - ОХРИД)
ПЕЛИСТЕР - СКОПЈЕ (ВАСКО МАВРОВ - СТРУМИЦА)
А. ПАНДЕВ - РЕНОВА (МАРЈАН МАРКОСКИ - ОХРИД)Датум: 02.03.2018, 12:13
Статијата е прочитана 665 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense