| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.09.2017

Црногорецот Бубања на клупата на Победа

*Раководството на прилепскиот клуб го назначи за нов шеф на струката  Славољуб Бубања

Славољуб Бубања (50) од Црна Гора, е наследникот на Зоран Штерјовски на клупата на Победа. Она што го најавувме дека прилепчани се решија за странско решение за тренер, денеска се оствари. Инаку Бубања до пред некој ден беше стратег на Морнар од Бар, претходно пак ги водеше екипите на Челик Никшиќ, потоа Јединство Бјиело Поље и Младост Обарска.Датум: 23.09.2017, 18:00
Статијата е прочитана 628 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense