| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.09.2017

Брегалница броеше до пет

*Штипските „сини“ со 5:0 славеа на гости во Каменица

Во Втората лига – Исток и повеќе од убедливи штипјани среде Каменица. Победа на Брегалница од 5:0 за големи три бода. Кожуф на свој терен успеа да му одолее на фаворитот Борец и да извлече 0:0, додеа со голот на Мојсов од пенал Тиквеш минимално со 1:0 го победи составот на Победа Валандово. Додека Плачковица со 3:2 беше подобра од Хоризонт Т.

РЕЗУЛТАТИ – 4. КОЛО – ВТОРА ЛИГА – ИСТОК
САСА – БРЕГАЛНИЦА                            0:5
КОЖУФ – БОРЕЦ                                    0:0
ТИКВЕШ – ПОБЕДА (В)                          1:0
ПЛАЧКОВИЦА – ХОРИЗОНТ Т              3:2
БЕЛАСИЦА – ОСОГОВО (19:30 Ч)

ТАБЕЛА
1.Беласица (-1) 9 бодови, 2.Тиквеш 9, 3.Брегалница 8, 4.Кожуф 7, 5.Осогово (-1) 6, 6.Борец 6, 7.Плачковица 3, 8.Победа 2, 9.Саса 0, 10.Хоризонт Т 0 бодови



Датум: 23.09.2017, 18:05
Статијата е прочитана 2294 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense