| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.02.2017

Ставрев „главен“ на дербито

На центарот на Арената, сепак нашиот најдобар судија

Дефинитивно дербито помеѓу Вардар и Шкендија ќе го суди нашиот најдобар судија, Александар Ставрев. Предмалку извршената ждрепка го одреди Ставрев, а во комбинација уште бепе и Димитар Мечкаровски. Во Охрид бак каде што ќе играат Пелистер и Брегалница в сабота, ќе суди токму Мечкаровски.

ВАРДАР – ШКЕНДИЈА
Главен судија: Александар Ставрев

ПЕЛИСТЕР – БРЕГАЛНИЦА
Главен судија: Димитар Мечкаровски

РЕНОВА – МАКЕДОНИЈА ЃП
Главен судија: Марјан Ецкоски

ШКУПИ – РАБОТНИЧКИ
Главен судија: Јосип Бартон

СИЛЕКС – ПОБЕДА
Главен судија: Васко МавровДатум: 24.02.2017, 12:11
Статијата е прочитана 1982 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense