| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.02.2018

Хајдук го претстави Емир Сахити

Младиот играч за врска на Работнички во пролетниот дел ќе игра како позајмен играч во втората екипа на Хајдук

Емир Сахити (19) и официјално е нов фудбалер на Хајдук, но на втората екипа на сплитските „били“. Тој до јуни како позајмен играч на Работнички ќе се обиде да се докаже и да потпише перманентен договор со хрватскиот гигант. Инаку Сахити во Работнички е веќе три години, дојде од Косово а е член на младата репрезентација на Албанија.Датум: 03.02.2018, 14:40
Статијата е прочитана 1324 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense