| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.09.2017

Чеде со најавените единаесет, Розенборг со Бендтнер како стартер

Познати се стартните состави на Вардар и Розенборг за мечот од 2. коло во ЛЕ во Трондхајм

Вардар со очекуваните стартери а Розенборг со „повредениот“ Никлас Бендтнер во составот. На нешто повеќе од еден час пред натпреварот тренерите Јаневски и Ингебрицен ги соопштија официјалните состави. За Вардар тука се Гачевски, Демири, Грнчаров, Муслиу, Хамбарѕумјан, Николов, Глигоров, Џугаури, Фелипе, Блажевски и Барсегјан.

 Датум: 28.09.2017, 17:47
Статијата е прочитана 527 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense