| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.05.2017

Според „Википедија“ Несторовски е нов фудбалер на Спарта!

Илија Несторовски, барем според „Википедија“ е нов фудбалер на Чешкиот клуб

Не Италија, Не Шпанија и Не Англија, туку ДА за Чешка. Имено според „Википедија“ Илија Несторовски е нов фудбалер на Спарта Прага. Интерес има од Спарта за нашиот напаѓач но секако дека е рано за конечен договор а уште помалку за официјализирање.Датум: 28.05.2017, 13:12
Статијата е прочитана 3492 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense