| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.06.2017

Шкендија се пофали со Олси Теќа

Стоперот од Албанија и официјално промовиран во дресот на тетовските „црвено – црни“

Олси Теќа (28) и официјално е нов фудбалер на Шкендија. Тој денеска пристигна во Моравске Топлцие, базата на тетовци во Словенија, каде беше и официјално промовиран.
„Среќен сум што сум дел од овој клуб кој има извонредни наввачи“ изјави покрај другото Теќа.

 Датум: 17.06.2017, 18:50
Статијата е прочитана 1489 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense