| контакт | маркетинг
РАКОМЕТ

08.03.2018

Скопје ќе биде домаќин на Ф4 во СЕХА

Нашиот главен град ја доби битката со словенечки Целје, кој беше другиот кандидат

Финалниот турнир во регионалната ракометна СЕХА лига, ќе се одржи од 13 до 15 април во салата „Јане Сандански“ во Скопје. Желба да го организира седмиот фајнал-фор во СЕХА имаа и од градот Целје, но довербата ја добија Скопје и клубот Вардар, кој еднаш веќе беше домаќин на овој настан.
„Задоволни сме што по вторпат ќе имаме фајнал-фор во Скопје, бидејќи Вардар е актуелен шампион на Европа и на СЕХА лигата. Сигурен сум дека македонските љубители на ракометот ќе уживаат, и дека трибините ќе бидат полни“ - изјави директорот на СЕХА, Синиша Остоиќ.
Покрај Вардар, на турнирот ќе играат и ППД Загреб, Мешков Брест и Целје.Датум: 08.03.2018, 12:22
Статијата е прочитана 289 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense