| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.04.2017

4.000 Гледачи на дербито Лабуништа - Струга(ФОТО)

Ретко кога во Првата македонска фудбалска Лига има по 4.000 гледачи

Но, имаше викендов во Третата лига Југозапад каде што на стадионот во Калишта се играше дербито помеѓу Лабуништа и Струга Трим Лум. Во одлична атмосфера недостасуваа само голови на натпреварот кој што заврши без голови. Во секој случај заслужуваат честитки и двата тима, затоа што со овие натпревари се враќа вербата во фудбалот, однсоно за публиката со оглед дека стадините се празни.
„Ремито“ во Калишта максимално го искористи Кораби кој што со триумфот над Преспа, се искачи на второто место на табелата, и ќе се борат за првото место на табелата во ова натпреварување.Датум: 25.04.2017, 11:07
Статијата е прочитана 10232 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense