| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.02.2017

Скопје и Македонија домаќини на ЕВРО 2020!?


Поради доцнење во поставените работи, стадионот во Брисел може да го загуби домаќинството за континенталниот собир, а Скопје е како една од опциите на УЕФА.

Ова е последната информација која доаѓа од европската куќа на фудбалот, а која за нас секако делува изненадувачки, дури и сензационално.
Белгијцитер не одат според зацртаниот план, од УЕФА не се задоволни со брзината со која се врѓат работите на стадионот во Брисел, па за нив резервна варијанта е македонската Телеком Арена во Скопје. Истата секако дека ќе биде со највисоки стандарди по одржувањето на супер купот годинава, па веројатно европејците сметаат дека нашиот најголем стадион би можел исто така да го нагости и европскиот самит на репрезентации. Покрај Скопје, кандидати за ова се и стадионите „Васил Левски“ во Софија, „Фредс Арена“ во Стокхолм, „Теди Колек“ во Ерусалим и „Трактор“ во Минск. Оваа информација инаку ја пренесе спецјализираниот интернет портал www.stadionwelt.de.Датум: 21.02.2017, 11:31
Статијата е прочитана 5605 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense