| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.02.2017

Конечно и Шкендија победи

Со головите на Буба Хасани и Шпенд Асани, тетовци со 2:0 ја совладаа словачката Подбрезова на денешниот контролен меч во Анталија. Ова е прв трумф на Томас Брдариќ како тренер на Шкендија

Конечно Шкендија и се израдува на првата победа оваа зима и тоа дури во четвртиот пријателски меч. Попладнево тетовци во Анталија со 2:0 славеа над словачкиот прволигаш Подбрезова. Стрелци на головите беа Буба Хасани во 27. и Шпенд Асани во 79. минута. Ова е и прва победа на Томас Брдариќ како тренер на Шкендија.

 Датум: 01.02.2017, 16:48
Статијата е прочитана 3113 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense