| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.03.2017

Аврамовски одново во составот на „змајчеките“


Даниел Аврамовски, нашиот репрезентативец по двонеделна пауза одново ќе се најде во составот на Олимпија и тоа на неделното гостување кај Домжале во рамките на 24. коло во шампионатот на Првата лига.

Да потсетиме дека Аврамовски не играше на последниот меч за „змајчеки“ против Рудар кога неговиот тим дома загуби со 2:4 и тоа поради повреда. Но сега се е во ред со него и тој ќе се најде во комбинација за неделниот меч. Секако дека ова е добра вест и за селекторот на нашата млада репрезентација Благија Милевски.Датум: 10.03.2017, 10:40
Статијата е прочитана 1181 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense