| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.02.2017

Пелистер претплатен за реми

Битолчани одиграа 1:1 со косовски Фероникели

Четврти меч по ред на подготовките во Аланија, Пелистер игра нерешено. Овојпат против косвскиот тим на Фероникели. Во комбиниран состав, во кој стартери беа играчите кои не добија шанса во вчера против Каисар Пелистер одигра 1:1, против како што се покажа квалитетен противник. Косовците поведоа во петнаесеттата минута со голот на Хоти, а изедначи Бујчевски на асистенција на попзлатанов во 33. минута. Во вториот дел тренерот Шенсои прати во игра неколку стартери од минатите мечеви но резултатот остана ист.


 Датум: 05.02.2017, 16:54
Статијата е прочитана 1502 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense