| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.08.2017

Османи: Шкендија беше паметна

Големо беше задоволството кај стратегот Ќатип Османи по победата над Тракаи

Се е убаво кога се победува, па така и во Шкендија. Ќатип Османи, стратегот на тетовци по мечот кој неговиот тим ги доби со 3:0 и се пласира во плејофот ни изјави...
„Одигравме паметно и мудро, ги постигнавне головите во вистинско време. Со тоа ја добивме таа потребна самодоверба за да во продолжение од мечот одиграме уште подобро. Мислам дека бевме подобри и заслужено победивме и се пласиравме во следната рунда. Факт е дека бевме ослабени со неиграњето на тројва играчи, но тие што играа навистина во целост ги исполнива сите зададени задачи“ истакна стратегот на тетовци кој по мечот доби овации од публиката, од играчите и неговите колеги од стручниот штаб.Датум: 03.08.2017, 19:42
Статијата е прочитана 2444 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense