| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.03.2017

Голот на Бабунски во топ пет на колото (ВИДЕО)

„Убавицата“ на Бабунски не минува незабележано

Давид Бабунски блеска во тимот на Јокохама. Два меча, два гола и веднаш доби статус на звезда на тимот, односно миленик на публиката. Неговиот гол изминатото коло против тимот на Сапоро е прогласен за втор најубав гол.
Бабунски игра одлично во моментов, отвори нова страница од својата кариера и што се вели повторно ужива во она што најдобро го знае.


 Датум: 06.03.2017, 16:01
Статијата е прочитана 2090 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense