| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.06.2017

Шкендија и со Интер Запрешиќ одигра 1:1Момците на Ќатип Османи поведоа со голот на Ибраими во 54.минута, но прволигашот од Хрватска израмни во 84.минута

Втора пријателска средба на Шкендија во текот на овие подготовки и второ реми со ист резултат 1:1, овојпат против Интер Запрешиќ. Шкендија на попладневниот меч одигран во Словенија, поведе со голот на Бесарт Ибраими во 54.минута, откако претходно напаѓачот на тетовци сам се избори за добра позиција. Сепак противникот успеа да израмни, откако Османи го смени речиси целиот стартен состав, во 84.минути за конечни 1:1. Последниот тест во Словенија екипата на Шкендија ќе го има на 20 јуни и тоа против Марибор.

 Датум: 17.06.2017, 19:27
Статијата е прочитана 1925 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense