| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.08.2017

Познати сите можни противници на Вардар и Шкендија

Зенит, Милан, Ајакс, Атлетик Билбао, Фенербахче и Милан се најатрактивните. Дури може да се падне и белградски Партизан кој што во последен миг влезе во групата на носители во ЛЕ

Познати се сите можни противници на Вардар и на Шкендија за утрешната ждрепка од Лигата на Европа. Односно не е познато само дали Брага ќе влезе во плеј-офот. Ако не го стори тоа, тогаш еден од можните противници ќе биде Панатинаикос. Во моментов Брага нема поволна позиција и губи на полувреме од АИК.
Домжале заврши работа со елиминацијата на Фрајбург, и го внесе Партизан во групата на носители, и еден од можните противници на двете наши екипи.
Еве ги сите можни противници на нашите два тима кои за прв пат се најдоа заедно во плеј-офот во ЛЕ:

Зенит (Русија)
Динамо Киев (Украина)
Ајакс (Холандија)
Атлетик Билбао (Шпанија)
Фенербахче (Турција)
Милан (Италија)
Плзен (Чешка)
Салцбург (Австрија)
Бриж (Белгија)
ПАОК (Грција)
Лудогорец (Бугарија)
Краснодар (Русија)
Бате Борисов (Белорусија)
Легија Варшава (Полска)
Динамо Загреб (Хрватска)
Евертон (Англија)
Олимпик Марсеј (Франција)
Австрија Виена (Австрија)
Макаби ТА (Израел)
Мидтјиланд (Данска)
Партизан (Србија)
Брага (Португалија)/Панатинаикос (Грција)Датум: 03.08.2017, 23:06
Статијата е прочитана 9705 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense