| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.01.2018

Зимски победнички старт на Шкендија

Есенскиот првак со 2:0 славеше над Победа во првиот „тест“. Стрелци на головите беа Жуниор и Емини

Шкендија ја победи Победа со 2:0 во својот прв зимски контролен меч. Денеска во Охрид есенскиот првак во текот на целиот меч доминираше на теренот, одигра сосема солидно како за прв натпревар, и со головите на Жуниор во 45. и Емини во 57. минута успеа да слави.Датум: 16.01.2018, 14:01
Статијата е прочитана 1145 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense