| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.08.2017

Викенд на македонските стрелци - И Мојсов стрелаше за АЕК

Даниел Мојсов постигна гол за да помогне при 2:0 победата на АЕК Ларнака над Олимпијакос Никозија во кипарскиот шампионат

Мојсов погоди во  39. минута на стартот на кипарскиот шампионат за предност на својот тим од 1:0, постигнувајќи го својот прв гол од септември. АЕК во финишот на натпреварот стигна до 2:0 предност. За АЕК настапи и вториот македонски интернационалец, Иван Тричковски, кој беше заменет во 67. минута.Датум: 27.08.2017, 19:25
Статијата е прочитана 652 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense