| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.02.2018

Пандев ќе остане во Џенова колку тој ќе посака

Во тимот му веруваат на Македонецот. Директорот на клубот најави дека ќе му бидат дадени одврзани раце да бира дали и колку ќе продолжи

Позитивни ветришта дуваат во таборот на Џенова откако Горан Пандев е во форма. Три победи по ред, од кои на две Македонецот директно учевствуваше, и веднаш прашања за клубот, дали тој ќе остане во тимот и после летото, кога му истекува договорот.

„Пандев ќе остане колку тој ќе посака. Среќни сме за неговата форма. Балардини му даде нова улога, тој ја прифати и со својата класа тој е во фокусот на вниманието во моментов“, истакна директорот на тимот Перинети.Датум: 19.02.2018, 10:31
Статијата е прочитана 1862 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense