| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.12.2017

Шкупи ќе носи „Капа“

Клубот од Чаир веќе ги прави првите потези водени од новиот спонзор. Потпишан договор за  опрема од брендот „Капа“

Тимот на Шкупи во иднина ќе носи опрема од италијанскиот бренд „Капа“. Оваа информација беше објавена на официјалниот сајт на Шкупи, со дополнителна информација дека во фебруари следната година ќе биде овторен и фан – шоп каде што навивачите ќе можат да се снабдат со секаква опрема од својто омилен клуб. Исто така од Шкупи велат дека новата опрема фудбалерите ќе ја носат на подготовките во Анталија.


 Датум: 27.12.2017, 15:21
Статијата е прочитана 2403 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense