| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.08.2018

Тодоров на проба во Гројтер Фурт

Екс играчот на Работнички во моментов е во Германија каде што се обидува да обезбеди ангажман во германскиот второлигаш.

Миле Тодоров во моментов се наоѓа во Германија каде што се обидува да обезбеди договор со тамошниот второлигаш Гројтер Фурт. Младиот играч кој досега беше дел од тимот на Работнички, не се договори за понатамошна соработка со дебармаалци па така што сега во моментов е во потрага по нов ангажман. Дел е од онаа наша У 19 генерација која на проелт ќе го игра турнирот за пласман на европското првенство, и во моментов што се вели е доста ценет на меѓународниот трансфер пазар. Тој е роден 1999 година и во моментов има 18. години.Датум: 21.01.2018, 15:08
Статијата е прочитана 1808 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense