| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.06.2017

Исени направи „пожар“ во Чаир

Со трансферот од Шкупи во Вардар младиот играч ги разбранува духовите во својот поранешен клуб

Бесар Исени е новото име во тимот на Вардар. Дојде од Шкупи, каде што во моментов се случува вистински бунт зошто најдобриот фудбалер на чаирчани замина во вечниот ривал.
Старото раководство, односно претседател го имал договорено трансферот, но во меѓувреме се сменија раководните структури на Чаир се сменија, па новите луѓе не се сложуваат со трансферот. Во меѓувреме Бесар Исени веќе се појави на прозивката на Вардар вчера и се ечка да биде промовиран.Датум: 15.06.2017, 12:03
Статијата е прочитана 6464 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense