| контакт | маркетинг
22.01.2018
Дознаваме дека екс голманот на Работнички има отворена понуда од Скопје за да се пресели на Автокоманда но, тој сеуште размислува каде да ја продолжи неговата кариера.
22.01.2018
Чаирчани утринава заминаа во познатиот туристичко - спортски центар во Турција, каде покрај вообичаените тренинзи ќе одиграат неколку пријателски средби со силни противници. Во експедицијата се и новаците Илијоски, Вујчиќ, Љамчевски, Броја...
22.01.2018
Ривалите за висок пласман во пролетниот дел, предмалку со ист авион заминаа во Анталија, каде ќе ја одработат најважната фаза од зимските подготовки. Тренерите на двата тима Станковски и Тасевски, заедно со своите соработници, но и дел од играчите имаа што да си кажат на скопскиот аеродром пред полетувањето
22.01.2018
Никола Ѓорѓев, еден од најнадежните македонски фудбалери ќе биде на проба во австрискиот клуб, пред да биде донесена одлука дали ќе биде ангажиран
21.01.2018
Утре во 13 часот, есенскиот првак ќе ја отвори серијата пријателски мечеви во Анталија. Спаринг партнер ќе биде екипата на Цирих, еден од најдобрите клубови во Швајцарија. Инаку Шкендија во одлична атмосфера ги одработи првите тренинзи во Анталија
21.01.2018
Академија Пандев го загуби првиот контролен натпревар во Анталија од рускиот второлигаш Енисеј со 1:0
21.08.2018
Екс играчот на Работнички во моментов е во Германија каде што се обидува да обезбеди ангажман во германскиот второлигаш.
21.08.2018
Предмалку во Велес заврши пријателскито натпревар помеѓу Борец и Работнички. Триумф на  скопјани од 0:3.
21.01.2018
За половина час утре изутрина на нашиот најголем аеродром ќе се појават екипите на Шкупи,  Работнички и Силекс.
20.01.2018
20.01.2018
20.01.2018
НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.01.2018
22.01.2018
22.01.2018
22.01.2018
22.01.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense