| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.05.2017

Османи од 1 јуни на клупата на Шкендија

„Балистите“ се чини победија, го бараа својот миленик за тренер на тимот и ќе го добијат. Преговорите со Ќато Османи започнаа пред неколку денови а завчера биле и дефинирани, се очекува само крај на првенството за да Шкендија го официјализира враќањето на својата легенда


Конечно добра вест за сите што ја сакаат Шкендија, за нејзините фанови, нејзините симпатизери и пред се за „балистите“. Информациите на „Македонски спорт“ говорат дека Ќатип Османи, по пауза од пет години се враќа на тренерска клупа на Шкендија.

* Прочитајте повеќе во печатеното издание на „Македонски спорт“Датум: 09.05.2017, 18:08
Статијата е прочитана 7870 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense