| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.08.2017

Илиев бранеше за вториот тим на Арсенал

Дејан Илиев по цели две години се врати на терен, тој бранеше за вториот тим на Арсенал против Ватфорд во меч кој „топчиите“ го добија со 6:1

Дејан Илиев, големиот наш талент и фудбалер на Арсенал, по цели две години, поради повреда, одново брани. И тоа за вториот тим на „топчиите“ во меч против Ватфорд кој тимот на Арсенал победи со 6:1.
„Бранев едно полувреме и пресреќен сум. Го повикувам селекторот Игор Ангеловски да дојде на 21 август во Англија за да ме следи на мечот со вториот тим на Манчстер Сити“ ни изјави Илиев.

 Датум: 08.08.2017, 18:17
Статијата е прочитана 2703 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
15.12.2017
15.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense