| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.02.2018

Оноре Гомис се тестира во Шкупи

Афиканецот кој доаѓа од Сенегал е дел од таборот на чаирчани и одигра дел од мечот против босански Челик. Дали ќе остане и натаму дел од тимот ќе видиме наскоро.

По Басилијано Ндонг, тимот на Шкупи очигледно планира во своите редови да доведе уште најмалку еден африканец. На мечот со босански Челик, за тимот настапи и сенегалскиот интернационалец Оноре Гомис, кој одигра 45. минути, а наскоро ќе дознаеме и дали задоволил на пробата. Тој настапувал во домашниот шампионат на Сенегал, има 22. години во моментов и три пати го носел националниот дрес на својата земја.

 


 Датум: 01.02.2018, 10:57
Статијата е прочитана 929 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense