| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.01.2018

Дуро не запира, го собра и Зука

Фисник Зука, сега веќе екс бекот на Шкупи е промовиран во нов фудбалер на Фљамуртари

Продолжува да се зголемува македонската колонија во албанскиот клуб Фљамуртари. Од денеска Физник Зука, сега веќе екс бекот на Шкупи, е ново име во тимот каде што тренер е Шпетим Дуро а негов помошник Јетон Беќири. Зука вкупно е деветтото име во Фљамуртари кое некогаш играло во нашиот шампионат. Инаку Зука попладнево и беше преставен на јавноста како нов фудбалер на клубот од Влора.

 Датум: 05.01.2018, 18:46
Статијата е прочитана 1589 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense