| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.02.2017

Алими: Многу важен меч за Шкендија

Играчот за врска и покрај тоа што не е доволно фит, најверојатно ќе се најде меѓу стартерите во гостинскиот тим на мега - дербито кое започнува во 14 часот

Добра вест за навивачите на Шкендија. Арменд Алими и покрај тоа што не е доволно заздравен од повредата, ги одработи последните два тренинга и веројатно ќе се најде меѓу стартерите во тимот на Томас Брдариќ...
„Ова е многу важен меч за нас, еден од најважните во текот на сезоната. Максимално сме подготвени и верувам дека ќе успееме да го победиме Вардар на негов терен“ изјави Алими.
Инаку дербито започнува во 14 часот.Датум: 26.02.2017, 11:26
Статијата е прочитана 2224 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense